The 5 most common types of vaginal infections and how to treat them
Ökovor tinklaraštis

5 dažniausiai pasitaikančios makšties infekcijų rūšys ir kaip jas gydyti

Makšties sveikata yra labai svarbi visoms moterims, tačiau kartais gali atsirasti infekcijų, kurios gali sukelti diskomfortą ir paveikti mūsų gyvenimo kokybę.

Čia pateikiu 5 dažniausiai pasitaikančias makšties infekcijų rūšis ir kaip jas gydyti.

  1. Mielių infekcija: kandidozė yra labai dažna makšties infekcija, kurią sukelia Candida grybelis. Simptomai yra niežulys, deginimas ir tirštos baltos išskyros. Jai gydyti galima naudoti priešgrybelinius kremus ir geriamąsias tabletes. Be to, svarbu vengti aptemptų drabužių ir laikytis geros asmeninės higienos.

  2. Bakterinė infekcija: bakterinė vaginozė yra makšties infekcija, kurią sukelia natūralios makšties floros disbalansas. Simptomai yra stiprus, nemalonus kvapas, pilkšvos išskyros ir diskomfortas sekso metu. Gydymas apima antibiotikų vartojimą ir gerą asmens higieną.

  3. Trichomonozė: Trichomonozė yra makšties infekcija, kurią sukelia parazitas. Simptomai yra niežulys, dirginimas, gelsvos arba žalsvos išskyros iš makšties ir skausmas šlapinantis ar lytinių santykių metu. Gydymas apima antibiotikus ir susilaikymą nuo lytinių santykių gydymo metu.

  4. Chlamidijų infekcija: Chlamidijos yra lytiniu keliu plintanti infekcija, galinti paveikti makštį. Simptomai yra nenormalios išskyros iš makšties ir skausmas sekso metu. Gydymas apima antibiotikus ir susilaikymą nuo lytinių santykių gydymo metu.

  5. Genitalijų pūslelinė: Genitalijų pūslelinė yra lytiniu keliu plintanti infekcija, kurią sukelia herpes simplex virusas. Simptomai yra skausmingos pūslelės makštyje ir lytiniuose organuose. Gydymas apima antivirusinius vaistus ir susilaikymą nuo lytinių santykių gydymo metu.

Būtina nepamiršti, kad prevencija yra geriausias būdas išvengti makšties infekcijų. Kai kurie patarimai: laikytis geros asmeninės higienos, vengti prigludusių drabužių ir kvepiančių produktų bei naudoti prezervatyvus lytinių santykių metu.

Jei atsiranda simptomų, rodančių makšties infekciją, svarbu nedelsiant kreiptis į gydytoją. Tinkamai gydydami ir prižiūrėdami galite įveikti bet kokią infekciją ir pagerinti savo gyvenimo kokybę.

Apibendrinant, nors makšties infekcijos yra labai dažnos, neturėtume jų ignoruoti. Visada turėtume atkreipti dėmesį į bet kokius makšties sveikatos pokyčius ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Teisingai gydydami, laikydamiesi geros asmeninės higienos ir prevencinių priemonių, galime išlaikyti savo makšties sveikatą ir bendrą gyvenimo kokybę.

Ankstesnis
Moteriškų apatinių svarba komfortui ir gerovei
Kitas
Menstruaciniai krešuliai: priežastys ir reikšmė

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.