Skin care during menstruation
Ökovor tinklaraštis

Odos priežiūra menstruacijų metu

Ar kada nors pastebėjote, kad prieš pat mėnesines jūsų oda šiek tiek riebėja ir atsiranda baisių „mėnesinių spuogų“ – spuogų, kurie atsiranda ant smakro ar žandikaulio? Arba jūsų oda jaučiasi itin švelni ir sudrėkinta, o po to šviečia šiek tiek šviesiau? Ar žinojote, kad jūsų mityba ir mėnesinių ciklas atlieka LABAI SVARBĄ vaidmenį jūsų odai atrodo ir jaučiasi?

Mėnesinių ciklo trukmė kiekvienam žmogui yra skirtinga, kaip ir kiekvienos fazės trukmė. Laikykite dienoraštį arba naudokite mėnesinių stebėjimo programėlę ir atkreipkite dėmesį, kaip keičiasi jūsų oda per mėnesines – nuo ​​riebios iki išsausėjusios vos per kelias dienas. Tokiu būdu galite rasti labiausiai subalansuotą odos priežiūros rutiną, atitinkančią jūsų hormoninius pokyčius.

Štai keletas patarimų, kaip suderinti odos priežiūrą su hormoniniais pokyčiais.

1 fazė: folikulinė fazė

Trukmė: 7–10 dienų

Folikulinė fazė prasideda pasibaigus menstruacijoms. Kiaušidėse esantys folikulai ruošiasi naujo kiaušinėlio išleidimui. Estrogenai pradeda didėti, kad sutirštėtų gimdos gleivinė, kad vėliau tilptų kiaušinėlis.

Folikulinėje fazėje jūsų oda yra didžiausia, o veidas švyti ✨. Padidėjus estrogenų kiekiui, oda sustorėja, poros tampa mažesnės ir suaktyvėja kolageno gamyba.

Padidinkite savo spindesį šveičiant šveitimą kas antrą dieną, kad pašalintumėte negyvas odos ląsteles.

2 fazė: ovuliacijos fazė

Trukmė: 3–4 dienos

Ovuliacijos fazė yra laikas, kai kiaušidės išskiria kiaušinėlį į gimdą (t. y. kai vyksta ovuliacija). Ovuliacijos metu estrogenų lygis išlieka padidėjęs ir organizmas pradeda gaminti liuteinizuojantį hormoną, dėl kurio oda gali tapti riebesnė ir atsirasti dėmių.


Šiuo metu nenaudokite per daug makiažo ir drėkinamųjų priemonių ir rinkitės švelnų, nekomedogeninį prausiklį.

Taip pat pabandykite į savo kasdienybę įtraukti valymą sausu šepečiu, kad padėtumėte limfmazgiams subalansuoti staigų estrogeno antplūdį. Valančios kaukės naudojimas taip pat yra puikus būdas išvalyti poras.

3 fazė: liutealinė fazė

Trukmė: 10–14 dienų

Svarbiausia odos priežiūra šiuo etapu – išlaikyti hidrataciją ir padidinti vandens bei antioksidantų suvartojimą su maistu. Tęskite odos priežiūros režimą nuo ovuliacijos fazės ir, jei pastebėsite tuos varginančius simptomus, pabandykite pereiti prie salicilo rūgšties valiklio, kad galėtumėte prižiūrėti odą. Jūsų oda yra jautresnė menstruacijų metu, todėl naudokite maitinamąjį drėkinamąjį kremą arba drėkinančią ir raminančią kaukę, kad ji liktų hidratuota.

4 fazė: menstruacijų fazė

Trukmė: 3–7 dienos

Atėjo diena: mėnesinės jau čia! Progesterono lygis greitai krenta, o estrogenų kiekis žemas.

Pirmosiomis mėnesinių dienomis jūsų oda vis dar yra šiek tiek jautresnė nei įprastai ir vis tiek gali atsirasti spuogų. Dėl šios priežasties jūsų oda ir toliau bus riebi, sausa, blanki, dėmėta ir nelygi. Palaikykite savo intymios zonos pH natūraliais produktais, tokiais kaip menstruacinis prausiklis.Mėnesinių pradžioje toliau naudokite prausiklį su salicilo rūgštimi. rūgštis kovoti su spuogais menstruacinio ciklo metu. Priešuždegiminės ir antioksidacinės kaukės taip pat puikiai tinka odai suteikti jai reikalingo papildomo pastiprinimo.

Ankstesnis
Ką reikia žinoti apie mūsų menstruacinius apatinius
Kitas
Koks yra menstruacijų ir kandidozės ryšys?

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.