Is the menstruation cup safe to use?
Ökovor tinklaraštis

Ar saugu naudoti menstruacinę taurelę?

Pradėkime nuo pradžių... Ar menstruacinė taurelė tokia nauja, kaip manome?

Visiškai ne, tai nėra toks naujas produktas, kaip jūs manote. Tiesą sakant, jis buvo maždaug nuo XX amžiaus pradžios.

Ar menstruacinė taurelė tikrai saugi?

Mėnesinių taurelė yra mažos talpyklės tipas, kuri įdedama į makštį menstruaciniam kraujui surinkti. 2019 m. rugpjūčio mėn. žurnale „The Lancet“ paskelbta metaanalizė padarė išvadą, kad menstruacinė taurelė yra saugi alternatyva.
                                                                                                                     

Ar jį vartojant gali išsivystyti toksinio šoko sindromas?

Visų pirma, nekelkime nereikalingo pavojaus. Toksinio šoko sindromas (TSS) buvo aprašytas tiek moterims, kurios naudoja tamponus, tiek moterims, kurios naudojasi menstruacine taurele. Tačiau panikuoti neverta, nes tai labai reta.

O kas vis dėlto yra TSS arba toksinio šoko sindromas?

Toksinio šoko sindromas yra rimta liga, kurią sukelia bakterijų Staphylococcus aureus
arba Streptococcus pyogenes išskiriami toksinai.
Staphylococcus aureus paprastai randamas ant žmonių odos ir gleivinių nesukelia problemų arba kartais sukelia nedideles odos infekcijas, tkurios nėra rimtos. Tačiau kitu metu jie gali sukelti gyvybei pavojingų problemų, jei patenka į kraują ir pažeidžia organus.
Streptococcus pyogenes yra patogeninis mikrobas, dažnai sukeliantis lengvas infekcijas , tokias kaip faringotonzilitas. Kaip ir Staphylococcus aureus, jis taip pat gali sukelti kitas rimtas ir gyvybei pavojingas infekcijas.

Kaip atsiranda infekcija?

Infekcija šiomis bakterijomis gali pasireikšti ir vyrams, ir moterims per odą (žaizdos, nudegimai ar operacija), makštį arba gerklę. Tačiau daugumai paveiktų asmenų nepasireiškia toksinio šoko sindromas, labai rimta būklė, kurią sukelia šių bakterijų išskiriami toksinai.


O kaip su menstruacine taurele?

Toksinio šoko sindromo atsiradimo dėl tamponų ir taurelių naudojimo paaiškinimas yra tas, kad susikaupęs menstruacinis kraujas skatina šių bakterijų dauginimąsi, kurios vėliau gali patenka į kraują per makšties gleivinę ir išskiria toksinus, sukeliančius šią labai rimtą būklę.

Šiais laikais rekomenduojama dažnai keisti tamponus ir atkreipti dėmesį į tinkamą kaušelio higieną, kad būtų išvengta rizikos, kad susikaupusiame mėnesinių kraujyje šios bakterijos dauginsis.

I Tikimės, kad šis įrašas buvo naudingas, ir tikimės netrukus jus pasveikinti su nauju turiniu! Taip pat galite sekti mus Facebook ir Instagram.

Kitas
Kaip valote menstruacines kelnaites?

Palikite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.